Nie chcą Rolling Stones’ów !!!

Apr 29, 2014 at 8:57 pm

Kancelaria Prezydenta planuje spektakularny koncert na Stadionie Narodowym, który ma uświetnić 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku, gdy zwycięski wynik „Solidarności” otworzył Polsce i Polakom drogę do wolności i niepodległości. Gwiazdą marzeń są The Rolling Stones. – czytamy w Rzeczpospolitej. Najstarszy i najbardziej utytułowany rockandroll’owy zespół świata chętnie podkreśla swoją sympatię dla krajów dawnego bloku wschodniego. Występ w Sali Kongresowej (1967 rok) stał się symbolem buntu przeciwko peerelowskiej szarzyźnie. W tej chwili szukani są sponsorzy. Koncert Micka Jaggera i kolegów to koszt rzędu kilku milionów euro. Na to nas nie stać, dlatego brany jest pod uwagę sponsoring najbogatszych polskich firm. Miałyby pokryć koszty koncertu, tak by bilety były dla uczestników imprezy darmowe, dostępne dla szczęśliwców poprzez sprawiedliwe, internetowe losowanie.rolling_stones_2__large

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że rozważany jest pomysł zorganizowania koncertu upamiętniającego zwycięskie wybory – powiedziała gazecie dyrektor Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta RP. – Żadne ostateczne decyzje nie zapadły. Brane są pod uwagę różne warianty, zarówno z udziałem gwiazd polskich, jak i zagranicznych.

Zarząd Związku Zawodowego Muzyków Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa, 26.03.2014 roku

Szanowny Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

W związku z planami Kancelarii Prezydenta RP uczczenia 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce koncertem grupy Rolling Stones na Stadionie Narodowym chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko kolejnej w ostatnich latach inicjatywie “kulturalnej” władz państwowych, której efektem będzie przekazanie znacznych środków finansowych artystom zagranicznym. Uważamy, że ta ważna data nie powinna być okazją do drenażu niezwykle skromnych funduszy państwowych przeznacza- nych na kulturę! Uczczenie naszego wspólnego, narodowego zwycięstwa sprzed ćwierćwiecza powinno być okazją do wszechstronnej, dobrze wypromowanej w skali globalnej, transmitowanej w telewizji i internecie prezentacji dorobku polskiej muzyki – we wszystkich jej odmianach stylistycznych. (…) Domagamy się energicznego i profesjonalnego działania w celu organizacji 4 czerwca bieżącego roku na Stadionie Narodowym wielkiego koncertu muzyki polskiej.

Z poważaniem Związek Zawodowy Muzyków RP (w rejestracji)

***

Jadę na tą rocznicę do Polski. Wszak 25 lat temu działałem w sztabie wyborczym “Solidarności” i przyczyniłem sie tym samym do upadku komuny. Chętnie bym zobaczył The Rolling Stones na Stadionie Narodowym ale raczej do tego nie dojdzie bo 4 czerwca grają w Izraelu. Burza w szklance wody – tak bym okreslił ogólnonarodową dyskusje na temat kto ma wystapić na Narodowym. Ja bym powiedział oczywiście, że to Perfect – wiadomo dla czego. Ale nasuwa mi się takie pytanie: czy jest jakiś polski wykonawca, który dla polskiego widza jest bardziej atrakcyjny niż The Rolling Stones?

Seweryn Reszka

www.perfectrockband.pl