ENERGIA PIĘKNA D/vision

Apr 29, 2014 at 8:47 pm

- My tu gadu, gadu a walizki na drugim peronie – tak zwykł mówić mój kolega, kiedy sprawy ważne umykały naszej uwadze.

Nie tym razem. Nie minęły jeszcze echa obchodów 70. rocznicy urodzin Tadeusza Nalepy, które zaowocowały świetną płytą i koncertem ją promującym, a już mamy nowe artystyczne wydarzenie godne uwagi.

Właśnie powstała nowa rewelacyjna grupa D/vision! Tym razem swoje siły połączyli doświadczeni zawodowcy i efekt jest znakomity.Division 7

Parę autorów – Mariusz Michalak i Krzysztof Łysiak znamy od dawna z takich dokonań jak pop-rockowa grupa Kava 4.2, czy bluesowo-rockowa formacja Sometime In November. Nagrań dokonują w studio Alcatrax, które założyli. Są producentami wielu nagrań, aranżerami, inżynierami dźwieku i muzykami sesyjnymi.

Ani Cyzon nie muszę przedstawiać – finalistka kanadyjskiego Idola, prezenterka telewizyjna i jak to tu mówią recording artist. Pokazała się też na rynku polskim – zajęła drugie miejsce w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji, wystąpiła też na prestiżowym festiwalu Top Trendy w Sopocie.

Piszę to dlatego, że nowy projekt skierowany jest właśnie na polski rynek. Zespół ma tam już swojego menedżera i promotora – firmę, której zadaniem jest wprowadzić D/vision na szczyty polskich list przebojów. Nie jest to zadanie łatwe. 25 lat temu, kiedy przemysł fonograficzny w Polsce był w powijakach, w 3 (słownie trzech) istniejących programach radiowych z radością witano każde nowe nagranie i chętnie je lansowano. Dziś konkurencja jest ostra, stacji radiowych wiele, a za promocję nowych piosenek czy wykonawców po prostu się płaci jak za reklamę innych wyrobów czy usług.

Video promujące D/vision nosi tytuł “Rozwiej się”. To historia krótko trzymanej housewife, która wyzwala się i przemienia w szaloną wokalistkę. Znakomite zdjęcia, montaż, rewelacyjna muzyka i brawurowe wykonanie Ani Cyzon.

Zespół ma swoją stronę: http://www.facebook.com/banddvision

Mam nadzieję, że szybko zyska rzesze wiernych fanów i odniesie sukces. Trzymamy za nich wszyscy kciuki.

Seweryn Reszka

www.perfectrockband.pl